HOT NEWS
 
  7.9.2014
 
Aliance Telemundo a TVN chystá první společnou telenovelu
 
V lednu byl podepsán kontrakt mezi televizními společnostmi Telemundo a TVN. Do té doby Telemundo využívalo scénářů úspěšných seriálů TVN pro své remaky. V současné době je v přípravách nová narconovela „Dueños del Paraíso“, kde se objeví američtí herci po boku chilských. Hlavní roli ztvární Kate del Castillo, proslavená seriálem La reina del sur, a Jorge Zabaleta. Jorge na domácí televizní obrazovce tvoří pár s herečkou Mane Swett, která taktéž dostala nabídku pro roli v seriálu. Narconovela je psaná Pablem Illanesem, scénáristou „Dónde está Elisa“ či „Alguién te mira“, a odehrává se v 70. a začátkem 80. let, tedy dobách rozkvětu pašeráctví, v Miami a Chile. Vypráví příběh Anastasie Cardony, vdovy slavného mexického mafiána, která je poničená násilím, které ji obklopovalo a spolčí se s dvěma pašeráky – jedním s dobrým srdcem a otcem od rodiny a druhým - bývalým vojákem z Vietnamu, kteří ji zasvětí do výnosného obchodu a změní ulice Floridy v bojový tábor.
 

 
Ninel Conde je těhotná
 
Ve svých 43ti letech je herečka Ninel Conde těhotná. Čeká chlapce, pro něhož má přichystané jméno Emmanuel. Na svět přijde v říjnu 2014.
 

 
Venevision chystá telenovelu Amor secreto
 
Telenovela „Amor secreto“, jejímž producentem je Manuel Federico Fraíz-Grijalba, je remakem slavné “Inés Duarte Secretaria z 80. let. V originálu hlavní role představili Víctor Cámara a Amanda Gutiérrez. V nové verzi si hlavní role zahrají Miguel de León a Alejandra Sandoval. Venezuelská herečka Christina Dieckman musela kvůli šoku z přepadení natáčení ukončit a její role hlavní villany bude přeobsazena. Scénáristou nové verze je César Sierra.
 

 
 
  16.3.2014
 
Dne 25.1. 2014 se rozdávaly v Miami ceny v mnoha kategoriích  jednou z nich byla samozřejmě kategorie TELENOVELAS. A kdo v nich byl nominovám a kdo vyhrál ? Dozvíte se zde MIAMI LIFE AWARDS 2014.
 
 
  31.12.2013
 
Juan Pablo Raba v novém filmu
 
Juan Pablo Raba a Mario Casas si zahrají ve snímku „Los 33“. Příběh chilských horníků uvízlých v hloubce 720 metrů pod zemí po 72 dní dojímal před dvěma lety celý svět. O filmu se začalo hovořit záhy. Tento se natáčí v Kolumbii a jeho režisérkou je Patricia Riggen.
 
Jacky znovu těhotná
 
Herečka Jacqueline Bracamontes, známá z telenovely Sortilegio, je znovu těhotná. Před devíti měsíci při porodu dvojčat přišla o synka, zanedlouho tedy bude mít její dcerka Jacky sourozence. To si Jacqueline také hodně přála. Gratulace :)
 
Thalía – hvězda na chodníku slávy
 
5. prosince 2013 byla zveřejněna Thalíina hvězda na Chodníku slávy v Hollywoodu. Ceremonii byl přítomen Thalíin manžel Tommy. Pro Thalíi je velkou ctí a potěšením nacházet se mezi nejslavnějšími a nejúspěšnějšími lidmi v Hollywoodu. Radost z odhalení vlastní hvězdy srší ze všech pořízených fotografií. Thalía je příkladem herečky, která si dokázala splnit všechny své sny...
 

 
Farsantes se potýká s odchodem hereckého ansámblu
 
Argentinská telenovela Farsantes se potýká s odchodem dvou nejdůležitějších rolí. Prvním odpadlíkem byl chilský herec Benjamín Vicuna, který telenovelu opustil v 80. díle kvůli novému rozběhnuvšímu projektu v rodném Chile. Přitom historie jeho lásky s postavou Julia Cháveze byla jedním z ústředních bodů telenovely. Jeho postava byla nakonec z příběhu odstraněna násilným způsobem.
V zákulisí natáčení zřejmě nepanují nejlepší vztahy mezi jednotlivými herci. Dalším hercem, který se tak loučí s účinkováním v Pol-ce je Facundo Arana. Nevyhověl prosbám své herecké partnerky Griseldy Siciliani a jeho postava se nevrátí ani do posledních dílů, jak bylo původně plánováno.
 
Cenu Emmy pro nejlepší telenovelu...
 
... získala tentokrát brazilská Lado a lado, porazila dokonce takový hit jako Avenida Brasil od stejné společnosti. Telenovela zasazená do začátku 20. století vypráví o přátelství dvou žen ze dvou odlišných vrstev společnosti. Nominaci za nejlepší herečku proměnila také Fernanda Montenegro z filmu Doce de mae. Ztvárňuje zde ženu, která se v 85 letech chystá znovu vdát. Gratulace k získaným soškám :)
 
Překvapivá smrt mladé herečky Karly Álvarez
 
Karla Álvarez zemřela v pátek 15. listopadu 2013 kvůli problémům s dýcháním, bylo jí 41 let. Karla se narodila 15. října a hereckou kariéru zahájila ve svých 20 letech v telenovele María Mercedes. Diváci ji však znají z řady záporných postav, například z telenovel „La Mentira“, „Alma rebelde“ či „La intrusa“. Roku 2010 přestala komunikovat přes Twitter. Spekulovalo se o problémech s alkoholem či zdravotních problémech. Její poslední rolí byla prostitutka Irasema z „Qué bonito amor“.
 

 
 
  2.8.2013
 
Christian Meier a Zuleyka Rivera jsou protagonisty nové telenovely společnosti Venevisión „Cosita linda“. Oba však vzbudili pozornost na předávání cen Premios Juventud, když portorická herečka, bývalá Miss Universe, Chrise políbila. Ona sama přitom chodí se španělským zpěvákem Davidem Bisbalem. Gesto bylo samozřejmě jen na oko, nicméně pozornost vzbudili nemalou.
 

 
Ztráta mexické telenovelové stálice
 
3. června 2013 zemřel po dlouhé nemoci jeden z nejznámějších a oblíbených mexických herců – Enrique Lizalde. Bylo mu 76 let. Enrique Lizalde se narodil 9. ledna 1937 v Tepicu. Studoval literaturu, ale v 60. letech se rozhodl pro uměleckou dráhu. Zemřel na rakovinu jater. Zůstala po něm vdova Tita Grieg, čtyři děti a osm vnoučat. Enrique před smrtí vyjádřil přání nestat se objektem všemožných poct, to mu rodina splnila. K Lizaldeho prvním uměleckým počinům patří role ve filmech „He matado a un hombre“ (1963) a „Viento Negro“ (1965), „Nosotros los jóvenes“ (1966). K jeho nejslavnějším rolím patří především ty v telenovelách 90. let: „Alcanzar una Estrella“ (1991), Corazón salvaje“ (1994), „Esmeralda“ (1998). Naposledy jsme jej mohli spatřit v telenovele „Mañana es para siempre“ (2009).
 

 
RTI vyprodukuje životopisnou telenovelu o Jaimem Garzónovi
 
Jaime Garzón byl kolumbijský novinář zavražděný v roce 1999. Je známý díky pořadům „Zoociedad“ a „QUAC: El noticiero“. RTI se rozhodlo jeho život převést do seriálové podoby. Bylo tak učiněno na základě úspěchu telenovely „Tres Caínes“. Telenovela byla odvysílána kanálem RCN, nicméně datum je v nedohlednu.
 
Krize sledovanosti v Televise
 
Telenovely v hlavním vysílacím čase se propadly někdy o celých sedm bodů a tvůrcům se navzdory změně příběhu nedaří sledovanost zvednout. „La tempestad“ je klasickým příkladem tragédie v hlavním vysílacím čase Televisy. V den svého debutu měla rating 26,9, což byl slibný začátek. Po dvou týdnech se sledovanost držela sotva okolo 24, v červnu klesla pod 20 a stále pokračuje v sestupné tendenci. Podobná situace je v čase 20:25 až 21:15, kdy byla vysílána „Porque el amor manda“ s ratingem téměř 30, dnes se „Libre para amarte“ drží sotva na polovině. K nejstabilnějším z hlediska sledovanosti patří „Mentir para vivir“ Rosy Ocampo, které se podařilo získat věrné diváky a každý den vytvořit rating 16. Nejúspěšnější telenovela Televisy je v současnosti „Corazón indomable“ Nathalie Lartilleux s ratingem okolo 25 a téměř 60% sledovaností.
 
Televisa zakoupila scénáře telenovel „Druhý dych“ a „Lařina volba
 
MediaProDistibution oznámila nákup formátů producenty CME (Central European Media Enterprises) společností Televisa. Claudia Stavrositu, šéfka Mezinárodního prodeje, vyjádřila spokojenost firmy s prodejem formátů, pochválila také práci scénáristů, producentů a herců v tomto regionu, jehož potvrzením je právě zmíněný prodej. Nicméně zdali Televisa skutečně zrealizuje oba projekty, je ve hvězdách.
 
Gabriel Porras a Sonya Smith se rozešli
 
Po několikaletém manželství se známá dvojice herců rozhodla manželství ukončit. Oba se shodují na tom, že šlo o společné rozhodnutí a rozcházejí se v dobrém.
 

 
 
 
  7.4.2013
 
Na novou premiérovou telenovelu se můžeme těšit na TV Doma po La Tormentě. Jedná se o mexickou telenovelu Teresa z roku 2010. Do vysílání bude zařazena 22.4. 2013.
 

  

 
 
 
  10.2.2013
 
Narco-telenovely, současný trend?
 
Telenovely s drogovou problematikou patří v současnosti k těm nejsledovanějším. Vždyť „La reina del sur“ zlomila historické rekordy sledovanosti na domovské Telemundo, ale i v dalších státech Latinské Ameriky. V květnu 2012 spustil kolumbijský kanál Caracol ambiciózní seriál „Escobar: el patrón del mal“, který se rovněž stal nejsledovanějším seriálem v rodné Kolumbii, ale taktéž v každé zemi, kde byl vysílán. Že by se seriály o drogových králích staly novým trendem na obrazovkách Latinské Ameriky? V reakci na úspěch seriálu o Escobarovi konkurenční kolumbijská společnost RCN oznámila, že natočí seriál „El monstruo de los naranjos“ o překupníku drog Medellínského kartelu Gonzalu Rodríguez Gachovi. Do hlavních rolí budou obsazeni Juan Sebastián Calero a Carolina Gaitán. Naproti tomu na Telemundu bude mít zanedlouho premiéru nokturna „El señor de los cielos“. Rafael Amaya v ní ztvární Aurelia Cassillase, mexického překupníka drog, který podstoupil náročnou operaci, aby si kompletně změnil tvář poté, co se stala jeho největší překážkou v cestě za bohatstvím. V telenovele dále hrají Carmen Villalobos, Ximena Herrera, Fernanda Castillo, Sara Corrales, Luis Roberto Guzmán a další.
 
Stephanie Cayo si zahraje ve filmu spolu se svými sourozenci
 

 
Stephanie (24 let) je zajisté jednou z nejslavnějších peruánských hereček, které se podařilo prorazit v kolumbijských telenovelách. Zanedlouho bude mít na kolumbijském kanálu Caracol premiéru nová komediální telenovela „La Hipocondríaca“ se Stephanií a Ernestem Calzadillou v hlavní roli. První únorový týden roku 2013 si herečka odskočila do Limy kvůli propagační kampani, na níž se sešlo více herců z Kolumbie a Peru. Při té příležitosti oznámila, že se připravuje na svůj filmový debut. Pro ni je ale projekt ještě speciálnější. Zahraje si totiž se všemi svými sourozenci: Mariem, Fiorelou a Bárbarou. Nicméně ve světě filmu není do poslední chvíle nic jistého, možná proto se herečka tajila dalšími detaily.
 
Aracely Arámbula vs. Luis Miguel
 

 
Aracely Arámbula žaluje svého bývalého manžela (2005 – 2009), s nímž má syny Miguela a Daniela, za to, že se podle jejího názoru s dětmi příliš často nestýká a navíc je odmítá dostatečně ekonomicky zajistit. „Bolí mě, že se nacházíme v takové situaci. Věřím, že oba chceme pro své děti to nejlepší. Já je mám celé dny u sebe a chtěla bych, aby i on měl bližší vztah k nim,“ řekla známá herečka v rozhovoru pro časopis „People en español“. Nicméně detaily o vztahu Luise Miguela k dětem řekl editor časopisu a Aracelin kamarád Armando Correa. Podle něj Luis Miguel naposledy viděl děti v prosinci roku 2011. Během roku 2012 se neozval ani na jejich narozeniny. Zpěvák se k tématu zatím nevyjádřil.
 
Juan Pablo Shuk v Kolumbii
 

 
Herec Juan Pablo Shuk se momentálně nachází v Kolumbii a zvažuje pracovní nabídky. Shuk bydlí ve Španělsku, kde také účinkuje v úspěšném seriálu „El barco“ (Antena 3). Momentálně má ale pět měsíců prázdnin, proto se rozhodl pro krátký návrat do vlasti. Shuk se v Kolumbii objevil naposledy v seriálech „Yo no te pido la luna“ a „Niños ricos, pobres padres“.
 
Gael García propaguje film „No“
 

 
Mexický herec Gael García Bernal se spolu s režisérem Pablem Larraínem propagují v Evropě film „No“, který byl letos nominován na Oscara. Film vypovídá o pádu Pinochetovy diktatury v roce 1988. Gael García o filmu řekl: „Znamená to „ne více“. Film není jen kampaní proti Augustu Pinochetovi, nýbrž proti realitě dneška. Kamkoli zavítáme, možná také tady ve Španělsku, je cítit dojem „kéž by bylo ne více“, „ne více bezpráví“, „ne více korupce.“ „No“ je film o dění, které se může týkat kterékoli další země právě v této chvíli.
 
Juan Soler je dalším hercem v řadách Telemunda
 

 
Slavný herec Juan Soler je dalším, kdo podepsal exkluzivní smlouvu se společností Telemundo. „Jsem šťastný, že jsem součástí rodiny Telemunda – společnosti, která mi otevřela dveře do řady svých exkluzivních herců. Jsem připravený začít pracovat s touto společností produkující excelentní telenovely,“ vyjádřil Juan své nadšení a chuť do práce. K nejznámějším telenovelám, v nichž Juan hrál, patří “La Otra”, “Cañaveral de Pasiones”, “Locura de Amor”, “Apuesta por un Amor”, “La Fea más Bella” a “Cuando me Enamoro”.
 
 
  1.1.2013
 
Co nám přinese rok 2013?
 
Prima Love přinese na českých obrazovkách premiérově mexickou telenovelu s názvem Cuidado con el Ángel na Slovensku známou pod názvem Nespútaný anjel v hlavních rolích Maite Perroni a William Levy. Vysílat se začne od 28.1. od 16.35 hodin.
 

 
Mexiko
 
V bloku od 16:00 půjde od března Corazón indomable, telenovela Nathalie Lartilleux. V hlavních rolích Ana Brenda a Daniel Arenas. Od 18:00 od června remake Mi segunda madre, telenovela Nacha Sady. Hlavní role nejsou určeny vzhledem k pozdějšímu startu. Od května v 19:00 půjde La Sustituta, jedna originální telenovela Rosy Ocampo. V hlavních rolích David Zepeda a Mayrín Villanueva. Jako antagonistka Jéssica Coch. Od 20:00 od května půjde Libre para amarte, remake kolumbijského seriálu Canarios, tentokrát ve zpracování Emilia Larrosy. V hlavních rolích Gloria Trevi a Gabriel Soto. Od 21.00 od května půjde La Tempestad, remake La tormenty v podání Salvadora Mejíi. V hlavní roli William Levy. Po nich budou do roku 2014 následovat telenovely Lucero Suarez, Luise del Llana, Roberta Gómez Fernándeze, Carlose Morena a Angeli Nesma.
 
USA
 
Telemundo chystá na začátek roku start telenovely Pasión prohibida s JenCarlosem Canelou, Monikou Spear a Rebekou Jones v hlavních rolích. Začátkem roku by také měla odstartovat mexicko-americká telenovela La Patrona v hlavních rolích Aracely Arambula, Jorge Luis Pila a Christian Bach. Od března půjde Reina madre, remake brazilské telenovely Fina Estampa. Od sedmého ledna na UniMás začíná Quién eres tú?, remake slavné telenovely La Usurpadora. V hlavních rolích tentokrát Laura Carmine a Julián Gil.
 
Argentina
 
Polka chystá originální telenovelu s Adriánem Suarem a Natalií Oreiro Solamente vos. Zatím to vypadá, že mají v plánu vysílat ji celý rok. Telefe chystá komediální telenovelu Lo dijo papá s Gustavem Bermúdezem a Verónikou Vieyrou.
 
Kolumbie
 
RCN slibuje pro rok 2013 produkce Allá te espero o americkém snu. V hlavních rolích Mónica Gómez a Keller Wortham. Dále Amo de casa; La Prepago; Dr. Matta; Contra las cuerdas.
 
Grecii je již 50
 

 
Grecia Colmenares, bývalá královna telenovel, oslavila 7. prosince 2012 své 50. narozeniny. Grecia je venezuelská herečka. Má čtyři bratry a nevlastní sestru. V současné době bydlí v Argentině. V 11 letech ji náhodně obsadili do jedné telenovely, a tak vlastně její kariéra začala. Grecia si zahrála nezapomenutelnou dvojroli v telenovele Manuela.
 
 
Zemřela zpěvačka Jenni Rivera
 

 
9. prosince 2012 zemřela mexicko-americká zpěvačka Jenni Rivera. Stalo se tak vinou letecké havárie ve státě Nuevo León. Jenni cestovala do Mexica na semifinále La Voz México, kde byla jednou z porotkyň. Na konec cesty již nedorazila.
 
 
Facundo se oženil
 

 
Facundo Arana se oženil se svou partnerkou Marií Susini, s níž má tři děti. 20. 12. se vzali na úřadě, následující den potom v kostele. V sobotu se konala veřejná oslava, na níž bylo pozváno přes 250 hostů. Pár má v plánu odjet na líbánky do Řecka.
 
Telemundo podepsalo smlouvu s Pablem Illanesem a Josém Ignaciem Valenzuelou
 
Oba pánové patří k sestavu scénáristů TVN. Illanes tento rok pro TVN adaptoval španělský seriál „Gran Reserva“, zde pod názvem „Reserva de Familia“. Valenzuela zase napsal scénář úspěšné telenovely „Dama y Obrero“. Telemundo nedávno zakontraktovalo také Sebastiána Arrau, který pro něj napsal „El rostro de la Venganza“. Pablo podepsal smlouvu na tři roky, zatímco José Ignacio na dva roky. Pablo Illanes přišel do TVN v roce 2004, kdy zrealizoval „Destinos Cruzados“, později přišly „Versus“, „Alguién te mira“, „Dónde Está Elisa?“, „Conde Vrolok“ a „Témpano“. A také adaptoval originály „Florecienta“ (Floribella) a „Gran Reserva“ (Reserva de Familia). José Ignacio přišel do TVN v roce 2010. Vytvořil scénář „La Familia de al Lado“, což ho přivedlo k napsání lokální verze „La Casa de al Lado“ pro TM. Tento rok napsal „Dama y Obrero“, která je pro TVN velkým úspěchem.
 
 
 
 
  26.11.2012
 
  Chystaný remake Graduados v Chile i v Kolumbii
 
8. listopadu 2012 začalo natáčení chilských Graduados. V hlavních rolích Fernanda Urrejola a Ricardo Fernández, dále pak Marcial Tagle, Pedro Campos Di Girólamo, Bárbara Ruiz-Tagle, Elvira Cristi, Aldo Parodi, Felipe Álvarez, María Elena Duvaechelle, Eduardo Barril a Fernando Farías. Telenovela by měla mít premiéru v prvním semestru roku 2013 ve 20:00.
 
El baile de la Pichila je název kolumbijské verze z dílny FoxTeleColombia. Hlavní roli hraje Kathy Sáenz, dále Diana Angel, Álvaro Bayona, Luis Eduardo Arango, Luis Fernando Hoyos a Santiago Moure. Na seznamu dále figurují Jorge Enrique Ábelo a Zharick León.
 
  Marimar Vega nechce rok až dva do telenovel
 
Marimar Vega se svěřila, že po další dva roky nechce hrát v telenovelách. Marimar dotočila v TV Azteca chladně přijatou telenovelu „Amor cautivo“, kde se zároveň poprvé objevila jako hlavní protagonistka. Její rozhodnutí tak nepřímo dává za pravdu spekulacím o tom, že Marimar se necítí na natáčení a v kolektivu příliš dobře. Pro rok 2013 má Marimar v plánu policejní seriál pro Canal Once.
 

 
  „Corazón indomable“ – nový projekt producentky Nathalie Lartrilleaux
 
Producentka Nathalie Lartrilleaux chystá telenovelu „Corazón indomable“, která má být mixem mezi „Marimar“ (Mexiko, 1994) a „La venganza“ (Mexiko, 1977). Do hlavních rolí se jí podařilo obsadit Anu Brendu Contreras a Daniela Arenase.
 

 
  Espinela smutní
 
Fanoušci páru Espinela smutní. Společnost Telemundo se totiž rozhodla neobsadit oblíbenou dvojici do hlavních rolí v připravované telenovele „Pasión prohibida“. Partnerkou JenCarlose bude Mónica Spear. „Pasión prohibida“ je adaptací úspěšné turecké telenovely „Aşk-ı Memnu“.
 

 
  Nejprodávanější telenovely TM
 
Telemundo je relativně nový hráč na trhu telenovel, ale rozhodně je ohromující. TM vznikla v USA a je druhým největším producentem programů ve španělském jazyce, následuje po Univisionu. Nejvýznamnějším vývozním artiklem TM jsou telenovely, jsou prodávány do stovky dalších zemí. Mezi nejprodávanější tituly TM patří: La tormenta, Bella calamidades, Pasión de gavilanes, Zorro: La espada y la rosa, Dónde está Elisa?, Más sabe el diablo, El fantasma de Elena, La reina del sur a El Rostro de Analia.
 
  Slavné telenovely a chystané remaky
 
S remaky se roztrhl pytel. Kromě zmíněných remaků Graduados se chystá mnoho dalších. Telenovela „La tormenta“ (TM-RTI, 2005) byla velkým úspěchem a po 8 letech se bude točit její remake s prozatímním názvem „La tempestad“. Salvador Mejía by nejraději, aby hlavní roli hrála Adela Noriega.
 
Brazilskou telenovelu „Fina Estampa“ chystá společnost TM už začátkem příštího roku pod názvem „Reina Madre“.
 
Sotva v Brazílii skončila telenovela „Avenida Brasil“, úspěch po všech stránkách, TV Azteca oznámila, že pro rok 2013 připraví remake. TV Azteca připravuje taktéž vlastní adaptaci kolumbijského seriálu „Rosario Tijeras
 
RTI-Televisa připravují remake jedné z nejslavnějších a nejprodávanějších venezuelských telenovel „Juana la virgen“.
 
  Návrat pro Adrianu?
 
Adriana Nieto je herečka, která potopila svou kariéru před 12ti lety. V ČR si ji pamatujeme jako Lisbeth z „El Privilegio de Amar“. Poté dosáhla role hlavní protagonistky v „Locura de Amor“. Jenže se pohádala s Juanem Solerem, producent ji vyhodil ještě před koncem natáčení a více rolí nedostala. Adriana se stáhla do ústraní, studovala, vdala se, má tři děti a před 1,5 rokem se rozvedla. Nyní by se ráda vrátila do světa herectví. Podaří se jí to?
 

 
 
 
  7.8.2012
 
  Fernando Colunga v nové telenovele
 
Fernando Colunga, známý a ceněný mexický herec, se vrací do světa telenovel, z něhož se ztratil po úspěchu „Soy tu dueña“. Nová telenovela se jmenuje „Porque el amor manda“ a je remakem úspěšné kolumbijské telenovely „El secretario“. Hlavní protagonistkou je Blanca Soto.
 
  Stephanie Cayo zůstává v Kolumbii
 
Po úspěchu telenovely „El Secretario“ Stephanie přijala nabídku Caracolu na novou telenovelu s názvem „La Hipocondriaca“. Jedná se o koprodukci se Sony a hlavní mužské roli se objeví Ernesto Calzadilla. Jak už název napovídá, bude se jednat o vztah mezi pacientkou a doktorem. Telenovela, jejíž natáčení začíná v říjnu, bude vedena v komediálním duchu.
 
Nová fotogalerie Stephanie Cayo
 
  Je ERDA plagiát?
 
LaTele zažalovala korporaci Telemundo Communications Group kvůli okopírování populární novely ze začátku 80. let "María, María''. V žalobě uvádí, že slavná TM telenovela „El rostro de Analía“ má stejnou zápletku jako „María María“ – pouze s jedinou výjimkou: prostředí Los Ángeles roku 2000. Společnost Telemundo však nepožádala o práva na remake, tudíž porušila právo na ochranu duševního vlastnictví. Dále venezuelský kanál tvrdí, že rozdíly mezi seriály jsou pouze kosmetické a mají zastřít skutečnost, že ERDA je pouhopouze aktualizovanou verzí „María María“. Autorem obou příběhů je venezuelský scénárista Humberto „Kiko“ Olivieri.
 
  Vanessa Saba chce být matkou
 
Herečka Vanessa Saba se objevila na titulní stránce časopisu Hola Perú. Změněný look má kvůli chystanému filmu „El vientre“. V rozhovoru se také svěřila, že se chce stát matkou. „Být matkou mě láká stále více. Není to něco, co bych odmítala, ani ne hned teď. Konkrétní časový plán nemám, ale nápad tu je,“ svěřila se slavná herečka. Vanessa Saba je od listopadu 2009 vdaná za režiséra Franka Pérez-Garlanda. V plánech na tento rok má Vanessa ještě televizní adaptaci Gogolova Revizora, kde si zahraje opět po boku Diega Bertieho.
 
  Peruánský seriál „Mi problema con las mujeres“ bude mít argentinskou   verzi
 
Mi problema con las mujeres je seriál o 21 dílech vysílaných Frecuencií Latinou v roce 2008. Seriál byl nominován na prestižní cenu Emmy. Nyní o 4 roky později herec a producent Mariano Martínez požádal o práva k seriálu. Argentinská verze pro společnost Telefe bude mít 13 dílů a hlavní role jsou v rukou Mariana Martíneze a Any Maríe Orozco.
 
  Fernanda Urrejola silnou adeptkou na hlavní roli v remaku Graduados
 
Chilevisión jedná s Fernandou Urrejolou o hlavní roli v chystaném remaku úspěšné argentinské telenovely Graduados. Fernanda by měla hrát roli Nancy Duplaá v původní telenovele. Fernanda by byla ochotná o nabídce uvažovat, bude-li moci natáčet i film El bosque. Režisér argentinské verze Mariano Bustos prohlásil, že s chilským režisérem Vicentem Sabatinim je pojí přátelství od chvíle, kdy Chilané zažádali o práva na Los exitosos Pells. Herecké obsazení chilských Graduados bude známo 15. října, natáčet se začne na začátku prosince. Chystaná premiéra je stanovena na březen 2013 pro čas 20:00.Zajímavé je, že 20. hodina byla dlouho vnímána jako zabitý čas. Po neúspěchu Manuela Rodrígueze Chilevisión odmítl pokračovat s vlastními seriály v tomto čase. Ve stejném roce propadla i Primera dama Canalu 13. Jedině TVN vytrvala a tvořila nadále seriály pro tento čas. Díky úspěchu Aquí mando yo a následně fenoménu Pobre rico se Chilevisión i Canal 13 opět vrací s vlastními nápady a hodlají opět začít konkurovat.
 
 

«1 2 3 4 »

 

TOPlist