ALFONSO HERRERA

 


Biografie & TELENOVELAS  Popis   Informace
      Celé jméno       Alfonso Herrera Rodríguez
      Datum narození       28.8. 1983
      Znamení       Panna
      Místo narození       Mexico City (Mexiko)
      Povolání       Zpěvák a herec
   
  Telenovely   Země a rok
      Camaleones       Mexiko (2009)
      Rebelde       Mexiko (2004)
      Clase 406       Mexiko (2002)
   

Alfonso se narodil v Mexico City. Má staršího bratra, Alejandra, mladšího bratra Oscara a mladší sestru Christinu. Zúčastnil se Edron Academy, prestižní Britské školy, spolu s Gael García Bernal a Ximena Sariňana, absolvoval roku 2002. Původně chtěl být pilotem a chystal se přestěhovat do San Antonia v Texasu a tak se zapsat do letecké školy. Rozmyslel si to a rozhodl se zapsat do Centro de Educación Artística („Centrum pro vzdělání umělců“) pořádanou gigantem Latinské Ameriky Televisou.

Po absolvování začal profesionálně pracovat v divadle. Zahrál si v Las Brujas de Salem (2001), Como matar a un ruiseňor (2001) a Antigona (2001).

V roce 2002 byl obsazen do filmu Amar te duele, režisér Fernando Sarinana, odtud se stěhoval do televize, začal spolupráci v Clase 406 vedle Dulce Marie, Anahi a Christiana Cháveze, se kterými později založil RBD.

V roce 2004 byl obsazen coby jedna z hlavních postav v Rebelde, v mexickém remaku argentinské novely Rebelde Way. Zahrál si teenagera Miguela Aranga, který se stěhuje do Mexico City, aby pomstil smrt svého otce. Seriál se stal hitem po celém světě a měl více než 400 epizod, natáčelo se od roku 2004 do 2006.

Pracoval také po boku herců Plutaco Haza, Paola Núňez, Sergio Klainer, Guillermo Larrea, Jana Raluy, Raúl Vallejo na španělské verzi Rain Mana, známého ve španělštině „Cuando los hermanos  se encuentran“. Tato spolupráce přinesla Alfonsovi nové projekty roku 2011. Začal pracoval na seriálu El Equipo („Team“) produkovanou Pedrem Torresem, kde si zahrál federálního policistu Fermína Péreze. Tento seriál je možné srovnat se seriálem CSI a byl vysílán v Mexiku i ve Spojených státech.

Za vznik RBD mohl úspěch Rebelů. Skupina RBD natočila 9 alb včetně alb ve španělstině, portugalštině a angličtině. Prodalo se více než 15 milionů alb po celém světě. Měli turné po Mexiku, Jižní Americe, Srbsku, Rumunsku, Spojených státech a Španělsku.

Dne 15. 8. 2008 RBD vydalo zprávu, že se rozhodli rozdělit. Uskutečnilo se poslední turné „Gira Del Adios World Tour“, které skončilo na začátku roku 2009.

V listopadu 2008 v rozhovoru pro „Open Magazine“ Alfonso řekl, že nemá v úmyslu jít sólovou pěveckou kariérou, že sám sebe nevidí coby zpěváka.

 Jeho nejoblíbenějším filmem je Amar te duele, on sám v něm i hrál. Má rád také Titanic. Rád hraje fotbal, má rád sushi a mexickou kuchyni. Před prvními zkušenostmi v televizi si zahrál v několika divadelních hrách. Všichni ho volají Poncho. Zabývá se bojovým uměním Capoeira.

Několik let chodil s Dulce Maríou. Po jejich rozchodu nikoho dlouhou dobu neměl. Až po delší době měl krátký vztah s herečkou Claudií Alvarez, s kterou se ale rozešel.

Věnuje se nejen herectví, ale mezi jeho záliby patří i charita a dobročinné akce. Podpořil novou kampaň Greenpeace Mexiko nazvanou „México Toxic Tours“, což má být virtuální cestovní agentura specializující se na toxická místa v zemi – např. jízda na kajaku v mýdlové pěně, surfování v toxických vlnách, rybolov s mrtvými rybami, šnorchlování v ropou zamořené vodě.

 

FOTOGALERIETOPlist